O nás

Náš oddíl vznikl v září roku 2020 rozdělením více než 60členného oddílu světlušek. Nově vzniklý oddíl Berušky pracuje pod záštitou 6. skautského střediska ve Zlíně a také organizace Junák – český skaut, z. s. , největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Oddíl tvoří 3 družinky – Lentilky, Ještěrky a Sedmikrásky – ve kterých se pravidelně scházíme na skautských schůzkách. Cílem našeho setkávání je učit se novým věcem, objevovat přírodu, zažívat dobrodružství a posilovat vztahy mezi námi. Hrajeme hry, při kterých si protáhneme svaly nebo vyzkoušíme pozornost, věnujeme se tvořivým aktivitám, zpěvu, tanci i různým sportům.
Do života si můžeme odnést praktické dovednosti jako je rozdělávání ohně, orientace v mapě, znalost dějin nebo schopnost poskytnout první pomoc v krizových situacích.

Naše družinky se setkávají každý pátek od 15:45 do 18:00 hodin. Schůzky zahajujeme i ukončujeme u nástěnky vedle kostela sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně. (Více informací o jednotlivých schůzkách najdete ve skupině konkrétní družinky na platformě WhatsApp.)

Jako zázemí pro některé schůzky nám slouží Farní dům na Kudlově.

Naše klubovna na Kudlově

V průběhu skautského roku jezdíme na víkendové výpravy a poznáváme bližší i vzdálenější kraje.

Závěrem skautského roku je pro nás dvoutýdenní tábor v Lidečku – Račném, kde spíme ve stanech s podsadami. Chodíme na výlety po okolí a jezdíme na koupaliště. Každým táborem nás provází etapová hra, plníme odborky, zapojujeme fantazii, poznáváme sami sebe a učíme se skautským dovednostem, které nás vedou k samostatnosti.

Naše tábořiště v Lidečku

Více o skautingu se můžete dočíst na stránkách organizace Junák – český skaut.